З власної практики, можу сказати що швидкість та варіанти прийняття рішень залежать від країни на території якої був укладений шлюб.
Якщо шлюб було укладено в Україні й один з подружжя українець, то розлучення може здійснюватися за нормами українського законодавства, що значно зменшує час розгляду справи про розірвання шлюбу.
Якщо ж це було укладено на території іншої країни, то такі питання вирішуються довше, але варіанти вирішення таких справ завжди існують. Іноді шлюби, які були укладені українцями на території України можливо
також вважати міжнародними, адже багато людей виїхало закордон, та не можуть особисто звернутися до суду і потребують захисту їх прав та інтересів.
Чи потрібно вирішувати питання щодо визначення місця проживання дитини одним з батьків після розірвання шлюбу за міжнародним правом ?
Такі питання безумовно потребують вирішення, адже якщо дитина проживає з одним з батьків та у нього виникає необхідність вивести дитину закордон, йому потрібно отримати рішення суду про визначення місця проживання дитини з одним з батьків. Тому вчасне вирішення питання щодо визначення місця проживання дитини може запобігти непередбачуваним ситуаціям в ряді випадків.
На початку воєнних дій в Україні діяло Положення про вивезення дітей без будь-яких дозволів з боку другого опікуна, тому за останній рік це стало одною з актуальних проблем. З початком повномасштабної війни на території України діток вивозили за кордон без будь-яких документів. А зараз часто один з батьків звертається з проханням допомогти повернути дитину , так як інший опікун вивіз і не хоче повертати дитину на територію її постійного місця проживання.
Згідно Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, яка була укладена в рамках Гаазької конференції з міжнародного приватного права дитина, яка незаконно вивезена і утримується одним з батьків на території іншої країни, за заявою може бути повернута на територію свого постійного місця проживання. Така заява може бути оформлена протягом року з моменту виїзду Вашої дитини. Ця заява може подаватися на території України або в компетентні органи країни де проживає дитина.
Допомога адвоката при розірванні міжнародного шлюбу